• https://www.facebook.com/Patara2020-GRAN-FONDO-105352407952443
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905325279586
  • https://www.instagram.com/pataragranfondo

BASIN BÜLTENLERİ

PATARA DEV ORGANİZASYONA HAZIRLANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020 yılını “Patara Yılı”ilan etmesinin ardından Türkiye ve Dünya gündemine oturan Patara, 19-20 Eylül 2020 tarihleri arasında Uluslararası Patara 2020 Gran Fondo Bisiklet yarışına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İki gün, iki etap şeklinde gerçekleşecek olan yarışın ilk günü Antalya Bölgesinde ikinci günü ise Muğla Bölgesinde pedallanacak.

19 Eylül saat 11:00 da Antalya Kaş’tan Start alacak olan Patara 2020 Gran Fondo Bisiklet yarışı 81 km lik zorlu bir etabın ardından “ilklerin ve enlerin kenti” Patara Leton Antik Kenti önünde son bulacak. Geceyi Patara da doğal ortamda çadır da geçirecek olan yarışmacılar ertesi gün Patara Plajı Muğla Seydikemer arasında 71 km bir etabı pedallayacaklar. 

1000 den fazla amatör bisiklet tutkunun katılması beklenen Patara 2020 Gran Fondo Bisiklet yarışı ile ilgili tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirten Organizatör Muğla Karya Gençlik Kulübü Başkanı İlker Cömert, Patara gerçekten Dünyanın tanıması gereken önemli bir destinasyon. Biz bu konuda çalışmalarımızı uzun süredir sürdürüyoruz. Antalya ve Muğla Valiliklerimizin yine Antalya ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerimizin destekleri ile önemli bir organizasyon gerçekleştireceğimizi ümit ediyoruz. Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek beye konuyla ilgili bir dosya ilettik yine hem Antalya Sanayi ve Ticaret Odamıza hem de Kumluca Ticaret ve Sanayi  Odamızda Organizasyonla ilgili bilgi verdik destek talep ettik. Yarışın birinci gün etabı, Antalya İl Sınırlarında 2. Gün etabı ise Muğla İl sınırlarında geçecek. Hem Antalya Büyükşehir Belediyemizin hem Kaş ve Muğla Seydikmer Belediyelerimizin bu önemli yarışımıza desteklerini bekliyoruz. Dedi.

Patara 2020 Granfondo Uluslararası Bisiklet Yarışına Filistin’den, Kosova’ya, Bosna Hersek’ten Azerbaycan’a önemli bir katılım beklediklerini belirten Cömert, Pandeminin hala devam ettiği bir dönemde açık havada temastan uzak yapılabilen en rahat spor Bisiklet. Avrupa da İngiltere başta olmak üzere bir çok ülke yeni dönemde ulaşım politikalarını bisiklet üzerine kuruyor. Biz yine de tüm önlemlerimizi alarak Patara Yılında çevre dostu, sağlık dostu Bisiklet ile önemli bir organizasyonu başarı ile gerçekleştireceğimizi umuyoruz dedi. Muhteşem doğal güzelliklerin bisikletle birlikte tüm dünyaya çok güzel görseller vereceğini söyleyen Karya GSK Başkanı İlker Cömert, bu yarışla Pataranın güzelliklerini tüm dünyaya bir kez daha göstermek istiyoruz dedi.

Patara 2020 Granfondo Uluslararası Bisiklet yarışına katılmak ve detaylı bilgi almak isteyenlerin www.patarabike.org adresine ulaşmaları gerekiyor.